sipkaHISTORIE SKUPINY MAXBANDsipka

Hrajeme pro zábavu!

line2

Kapela MAXBAND byla založena koncem léta 2005.... řekli jsme si, proč hrát jen doma v kuchyni a udělali si mejdan v hospůdce na Horním Cetně u Mladé Boleslavi. Tenkrát to byl Dan Kučera a Petr Říha. Přišlo pár místních a mimo nich i zpěvačka Jana Mašková, která právě odešla od jiné kapely. Nějaké zkušenosti s hraním na veřejnosti jsme již měli z působení v různých kapelách a projektech (VEGET,SOS,MBK BAND...atd.), tak jsme se domluvili a všechno začalo.

...a co hrát?

Protože jsme již zralé ročníky a ve škole do nás snažili nalejt ruštinu a češtinu, tak vyhrála ta čeština. řekli jsme si, že budeme zpívat pouze a jenom česky (no a možná trochu slovensky). Naším cílem je také to, aby si na našich produkcích všichni a rádi zazpívali písničky, co všichni známe. Repertoár kapely je velmi široký a sahá od lidovek přes country, ale hlavně hrajeme pop a rock.

...a na čem hrajem?

Muziku děláme pomocí PC a celkem šikovného nástroje YAMAHA PSR-740. Začali jsme dávat dohromady aparaturu (...to je nekončíci alchimie, kdo někdy hrál ví o čem mluvím). Dnes máme celkem slušnou aparaturu a světla, takže můžeme hrát opravdu všude (techniku značek BC Speaker,Beyma,LEM,ALLEN&HEATH,Shure,AKG,MESA BOOGIE,YAMAHA...atd.). Pro opravdu velké akce spolupracujeme se zvukaři Adou Langhansem a Pepou Wachtlem(W-SOUND).

...a co ten název?

Protože hraní přibývalo a band hrál s maximálním nasazením, tak stručně a jasně MAXBAND. Dnes je MAXBAND zván opravdu hodně na různé akce od RŮZNÝCH MEJDANŮ,SVATEB,AKCÍ PRO DĚTI až po PLESY a ZÁBAVY (....a to hlavně).

...No a tak šel čas! ....hraní .....hraní ....hraní, až v prosinci 2008 z naší kapelky odchází zpěvačka Jana Mašková. ...Do MAXBANDU příchází novej vítr zpěvačka BLÁŽA DOLEŽALOVÁ (K-SYSTEM Milana Klipce,VEGET,MAGION.....atd.). BLÁŽA s velikým úspěchem zpívala v televizních pěveckých soutěžích CARUSO SHOW( vyhrála), ROZJEZDY PRO HVĚZDY (vyhrála), X-FAKTOR (22. ve své kategorii).

V září 2010 od našeho bandu odchází Dan Kučera. Dan se rozhodl z důvodu pracovní vytíženosti, ale i nadále s námi jako nehrající člen a kamarád stále spolupracuje. Na místo kytaristy a zpěváka přišel velkej pohodář Aleš Bígl. Aleš, jako frontman, hraje ještě s kapelou Lexaurin.

...nový hlas

Další rok a další změna... V kapele maXband v létě 2011 končí Bláža Doležalová - děkujeme Ti, Blážo, za fajn roky Tvé spolupráce s námi - a do maXbandu přichází Maruška Helichová. Ta začala se zpíváním v kapele Difur Band (Bakov n/J), chvíli působila v bluegrassové kapele Modrý Kšandy (MB a Sobotka) a již čtvrtý rok je zpěvačkou hudební skupiny Bodlák z Nové Telibi u Mladé Boleslavi.

....hrajeme dál s MAXIMÁLNÍM NASAZENÍM!

Věříme, že se k našemu Bandu budete rádi vracet, a že oceníte férové jednání a individuální přístup ke každému pořadateli. Na spolupráci s Vámi se těší Váš MAXBAND...Aleš, Maruška a Petr.